top of page
O.KAYA.jpg

DR. ÖZLEM KAYA

İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2004 yılında lisans, 2008 yılında ise “Türk Deri Konfeksiyon Sektöründe Küçük Ölçekli İşletmelerin Markalaşma Düzeylerinin İncelenmesi” başlıklı teziyle yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi’nde tamamladı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi’nde “Türkiye’deki Tekstil–Konfeksiyon İşletmelerinin (Kobi’lerinin) Tedarik, Üretim ve Lojistik Faaliyetlerinin Ulusal Rekabet Üzerindeki Etkileri” başlığıyla doktora tezini tamamladı.

2009 yılından bugüne akademik hayatına devam eden Dr. Kaya’nın araştırma alanları şöyle sıralanmaktadır: Tasarım, Ergonomi, Tekstil ve Hazır Giyim İşletmeciliği.

Dr. Kaya’nın ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi, bildirileri ve karma ve kişisel sergileri bulunmaktadır. Türk Ergonomi Derneği üyesidir.

GAMZE ÇAMLIBEL.jpeg

GAMZE ÇAMLIBEL

İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2015 yılında Giresun Üniversitesi, Moda Tasarımı ve Konfeksiyon bölümünden mezun oldu. Aynı yıl öğretmenlik hayatına adım attı. Eğitim hayatı boyunca çeşitli kişisel gelişim eğitimleri aldı. 2021 yılında Hitit Üniversitesi Bileşik Sanatlar Yüksek Lisans Bölümüne başladı. YL öğrencisi olarak eğitim hayatına hala devam etmektedir.

scientific development and innovative approach
bottom of page